Sonia, Samson i Mama Tesla

847307_original

Pluszowo-piaskowy niedźwiadek po lewej to Sonia, a po prawej — Samson. Pochodzą z tegorocznego miotu, ale kiedy je po raz pierwszy zobaczyłem, myślałem, że to piastuny (niedźwiadki z zeszłorocznego miotu) — tak je utuczyła Mama Tesla. Nigdy wcześniej nie spotkałem niedźwiedzicy bardziej energicznej, zawziętej i biegłej w łowieniu ryb. Dzieci przez cały dzień leżą na plaży u ujścia rzeki Chakycyn, a Mama Tesla bez ustanku łowi łososie. Poczynania rodzinki świetnie obserwuje się z okna strażniczej chatki na przylądku Trawianoj, dlatego też Mama Tesla, Sonia i Samson na stałe zagoszczą na moim blogu.

847614_originalUrodziwa Mama Tesla, przybrawszy pionową postawę, wypatruje ryb w mętnej po opadach deszczu wodzie.

848195_originalMama Tesla nie wie, co to efektywny wypoczynek. Nawet jeśli się już sama naje i nakarmi dzieci, dalej siedzi na brzegu i obserwuje ryby. Wyszczerzony ząb oznacza, że niedźwiedzica wypatrzyła właśnie zdobycz i denerwuje się.

847879_originalZa to dzieci wysypiają się za siebie i za mamę. Właśnie dlatego nadano im takie imiona — Sonia po rosyjsku znaczy ‘śpioch’, a Samson zawiera w sobie słowo son (сон), czyli ‘sen’ po rosyjsku.

847632_originalOczywiście niedźwiadki czasami też się bawią, ale z każdym dniem przychodzi im to z coraz większą trudnością. Sadło przeszkadza.

848593_original

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s