Komplikacje na planie filmowym

788935_original

Zdjęcia do filmu o niedźwiedzim dzieciństwie zagrożone. Ekipa filmowa została praktycznie pozbawiona zdolności do pracy. W chwilach wymagających największej odpowiedzialności zamiast skupić się na pracy skręcamy się na śniegu w napadach dzikiego śmiechu. Czegóż to one nie wyprawiają! Niesamowicie nam się poszczęściło z tą rodzinką niedźwiedzi!

Po pierwsze: Maria Michajłowna, matula pokaźnych rozmiarów, praktycznie nie boi się ludzi (najwidoczniej trafiła tu znad Jeziora Kurylskiego, gdzie przyzwyczajona była do turystów obserwujących niedźwiedzie). Spośród siedmiu wytropionych przeze mnie tej wiosny niedźwiedzich rodzin z młodymi z tegorocznego miotu tylko Maria Michajłowna pozwala ludziom godzinami zgłębiać sekrety swojej rodziny z odległości pięćdziesięciu metrów, a czasami nawet mniejszej. Niekiedy niedźwiedzica sama podprowadza swoje młode na odległość kilkudziesięciu metrów od nas, jak gdyby chwaliła się swoimi dziećmi. Tak naprawdę jest to znana taktyka niektórych niedźwiedzic z Zakaznika Południowokamczackiego: trzymać się jak najbliżej ludzi, aby chronić młode przed wielkimi samcami kanibalami, które są szczególnie niebezpieczne w tym skąpym w pożywienie okresie.

Po drugie: Maria Michajłowna ma nietuzinkowego synalka. Prawdziwego indywidualistę! Doczekał się już nawet imienia Czapaj. Czegoś podobnego nie widziałem wcześniej! Niedźwiadek używa mamusi w charakterze konia wierzchowego! I właśnie wtedy płaczemy ze śmiechu, a to przeszkadza w filmowaniu, czasami wręcz je uniemożliwia. Miś nawet śpi na matczynym grzbiecie! Odnosimy wrażenie, że schodzi z konia tylko po to, żeby pobawić się ze swoim bratem albo swoją siostrą. Drugi niedźwiadek, którego płci na razie jeszcze nie określiliśmy, nie zna sztuczek z jazdą wierzchem.

Korzystając z okazji, pragnę oznajmić, że pojawili się już pierwsi „poważni” partnerzy naszego projektu. Dziękujemy za operatywne wsparcie firmie M.Video! Dziękujemy za komplet sprzętu do filmowania, dzięki któremu tysiące widzów będą mogły zobaczyć figle Marii Michajłowny i jej dzieciaków.

789502_original789748_original

Przypomnę, że na platformie crowdfundingowej „Planeta” trwa zbiórka środków na realizację tego filmu. Zebraliśmy już prawie 350 tys. rubli, a musimy zebrać 2,5 mln. Zgodnie z zasadami obowiązującymi na „Planecie” trzeba zebrać całą sumę, żeby móc sfinansować z niej projekt, w przeciwnym razie pieniądze zostaną zwrócone darczyńcom. Każdy, kto wspomoże nas kwotą powyżej 500 rubli, otrzyma od nas w znak wdzięczności podarek: cyfrowe widokówki, moje książki z autografem, wydruki prac znanych fotografów dzikiej przyrody, możliwość uczestnictwa w naszych ekspedycjach. Wspomóc nas można tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s