Nowiny znad Kambalnej

786731_original

Nad rzeką Kambalną zaroiło się od ludzi — jest nas czworo! Chociaż zdecydowanie bardziej roi się tu od niedźwiedzi (w Zakazniku Południowokamczackim żyje co najmniej tysiąc misiów). Trzy dni temu załoga Lesfilmu na czele z moim bratem Dmitrijem (d_shpilenok) przybyła nad rzekę Kambalną, aby kręcić film o dzieciństwie niedźwiedzi. I w ciągu jednego pogodnego dnia coś już nawet udało się nakręcić. Od początków wiosny wytropiłem kilkanaście gawr, ale tylko dwie z nich pod względem swojej lokalizacji nadają się do obserwacji z niedużej odległości i filmowania. Jedno z legowisk dwa dni temu opuściła już niedźwiedzia rodzinka i na razie trzyma się w jego pobliżu. Niedźwiadki zaczynają poznawać świat pod gołym niebem i udaje się nam je filmować! Z drugiego legowiska niedźwiedzie jeszcze nie wyszły, ale dobiegają stamtąd odgłosy młodych z tegorocznego miotu.
Na górnym zdjęciu, zrobionym przez wolontariusza z Pietropawłowska Kamczackiego W. Rusina, widoczna jest nasza czatownia, położona w odległości stu metrów od gawry. Musieliśmy ogrodzić się murem ze śniegu, żeby gwałtowne porywy wiatru nie trzęsły kamerą.

787883_original786975_original 787380_original 787696_original

Korzystając z okazji, przypomnę, że na platformie crowdfundingowej „Planeta” trwa zbiórka środków na realizację wspomnianego filmu. Można nas także wspomóc bezpośrednio na stronie projektu. Będziemy wdzięczni za Waszą pomoc! Musimy uzupełnić poważny niedobór niezbędnego sprzętu i sprowadzić na Kamczatkę realizatora dźwięku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s