„LESFILM” — cóż to takiego?

lesfilm

W ostatnich latach rosyjska fotografia przyrodnicza przeżywa rozkwit. Natomiast w przypadku rosyjskich filmów przyrodniczych jest zupełnie na odwrót: panuje tu całkowity zastój. Widzowie muszą się częściowo zadowalać zagranicznymi produkcjami.

Od lat z kolegami debatujemy nad pewnym projektem filmowym, ale z jakichś powodów nigdy nie zaczęliśmy go realizować. Czekaliśmy na bardziej odpowiedni moment. A teraz wiemy, że „bardziej odpowiedni moment” raczej nigdy nie nastąpi. Dlatego bierzemy się za realizację przedsięwzięcia teraz. Zakładamy studio filmowe „LESFILM” (ros. ЛЕСФИЛЬМ), które będzie się zajmowało produkcją filmów dokumentalnych poświęconych dzikiej przyrodzie Rosji. Szkielet naszej załogi tworzą doświadczeni operatorzy: Dmitrij Szpilenok (d_shpilenok), Michaił Rodionow i Jewgienij Jewgrafow. Za realizację dźwięku i konsultację naukową odpowiada Władimir Archipow (arkhivov). Ja będę pełnił rolę fotografa, a także pomagał kluczowemu uczestnikowi naszego projektu — producentowi Irinie Żurawlowej. Swoje wsparcie zadeklarowali wybitni specjaliści. Na przykład konsultantem filmu o niedźwiedziej rodzinie będzie sam Walentin Pażetnow — legendarny znawca niedźwiedzi, doktor habilitowany nauk biologicznych, zasłużony ekolog FR. Gotowość wzięcia udziału w przedsięwzięciu wyrazili także Nikołaj Zinowjew (nik_zinoviev), Aleksiej Ebel (altay_birder), Denis Koczotkow (dimorfant). Planujemy synchronicznie z filmami wydawać albumy fotograficzne, aby się wzajemnie dopełniały.

Mamy już pomysły na dwa pierwsze filmy. Jeden z nich będzie opowiadał o sekretach niedźwiedziej rodziny, a drugi — o życiu starych drzew, o konieczności zachowania wiekowych drzewostanów. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie projektu.

Zaczynamy od zera, jeśli chodzi o zaplecze techniczne. Produkcja filmowa w odróżnieniu od stosunkowo niskobudżetowych projektów fotograficznych wymaga dużych nakładów finansowych. Na przykład kamera filmowa zapewniająca „kinową” jakość obrazu kosztuje ponad 20 tys. dolarów. Na początek potrzebne nam są co najmniej dwie takie kamery. A do tego obiektywy, statywy itd. Generalnie rzecz biorąc, naszym głównym zadaniem obecnie jest pozyskanie potrzebnych środków finansowych. Mamy nadzieję, że znajdziemy głównych sponsorów, jednak będziemy wdzięczni za każde najmniejsze wsparcie. Czytelnicy wielokrotnie proponowali mi zorganizowanie zbiórki pieniędzy na moje przedsięwzięcia, ale zawsze odmawiałem. Jednak teraz, kiedy realizacja ważnego i interesującego zamierzenia przekracza możliwości jednego człowieka, będę wdzięczny za wszelkie wsparcie. Na stronie projektu udostępniono możliwość szybkiego przelewu pieniędzy. Chcący omówić warunki współpracy znajdą tam także dane kontaktowe.

Poniżej film opowiadający o naszym projekcie.

Więcej informacji na stronie LESFILM i na Facebooku.

Zapisz

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s