Jak robię zdjęcia za pomocą fotopułapek? Na razie nijak!

748138_original

We wrześniu zeszłego roku ustawiłem fotopułapkę naprzeciwko starej niedźwiedziej gawry w Zakazniku Południowokamczackim. Chciałem zbadać, jak niedźwiedzie szykują się do snu zimowego, kiedy pojawiają się przy barłogach i jak przebiega sam proces przygotowań. Nie można powiedzieć, że podszedłem do realizacji projektu lekkomyślnie. Fotopułapkę umocowałem za pomocą stalowej linki wyposażonej w zamek (takiej, jakiej używa się w miastach do przypinania roweru) na stalowym śrubowym palu fundamentowym, wwierconym głęboko w ziemię. Sama fotopułapka, wykonana z mocnego plastiku, została umieszczona w specjalnej opancerzonej obudowie, mającej chronić urządzenie przed niedźwiedzim wandalizmem. I popatrzcie, co z tego wyszło.

749480_originalKiedy niedźwiedzie zobaczyły fotopułapkę, zapomniały o gawrze. Wszak w tajdze nie ma zbyt wielu rozrywek!

748318_original
Gdzie tu przycisk, żeby zrobić sobie selfie?

748695_original
Od tego momentu fotopułapka robiła zdjęcia jedynie ziemi.

749266_original
Stalowa linka w plastikowej otulinie — cóż może być pyszniejszego!

749649_original
Dobra matka powinna uczestniczyć we wszystkich zabawach swoich dzieci. W czasie gdy mamusia z zaangażowaniem psociła, jednej z jej latorośli udało się zdobyć niesankcjonowaną porcję mleka.

748892_original
Po zneutralizowaniu topowej profesjonalnej fotopułapki, o wartości ponad tysiąca dolarów, zgodna rodzinka udała się w dalszą drogę, nie zdradziwszy ani jednego sekretu z życia w gawrze :(

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s