Na festiwalu „Złoty Żółw”

478600_original

Wróciłem z festiwalu „Złoty Żółw” (ros. „Золотая черепаха”). Istotnie, teraz to nie jest już zwyczajna wystawa, lecz festiwal, na którym prawie codziennie mają miejsce ciekawe wydarzenia. Gdyby tylko pozwoliły mi na to okoliczności, pozostałbym tam dłużej, wśród przyjaciół i miłośników przyrody. Na przestrzeni siedmiu lat konkurs fotografii „Złoty Żółw” przerodził się w uroczystość, która przyciąga nie tylko moskwian, ale i fotografów dzikiej przyrody z całego świata. Przy czym na „Złotego Żółwia” przychodzi znacznie więcej ludzi niż na polityczne mitingi (w zeszłym roku wystawę odwiedziło dwa miliony osób!). Przyroda jest tym, co nas łączy. Ogromne wyrazy wdzięczności dla tych, którzy zainicjowali wystawę i przekształcili ją w jedno z najbardziej uczęszczanych wydarzeń na świecie — w pierwszej kolejności dla Olega Pantielejewa i Aleksandra Miaskowa.

Festiwal potrwa w Moskwie do 17 lutego. Oprócz wspaniałej wystawy fotografii na uwagę zasługują także niezwykle ciekawe spotkania i prezentacje — oto program. Przybywajcie!

Wystąpiłem na festiwalu dwa dni temu, prezentowałem swoją najnowszą książkę „Moi kamczaccy sąsiedzi”. Dziękuję wszystkim za spotkanie!!! Najtrudniejszym momentem okazało się rozdawanie dziesiątków autografów. Teraz leczę odcisk na palcu. Jednak nie dlatego był to najtrudniejszy moment, że zrobił mi się odcisk od długopisu, ale dlatego, że z powodu długiej kolejki chcących otrzymać autograf nie mogłem z każdym należycie porozmawiać. A tak być nie powinno. Na następnym festiwalu postaram się spędzić więcej czasu.

Do Moskwy przyjechałem bez aparatu, ale w sieci można znaleźć wiele fotorelacji z tego wydarzenia, przygotowanych przez moich kolegów. Oto jedna z nich, akurat na temat — podziękowania dla Andriana Kołotolina. Zdjęcie powyżej też jest jego autorstwa.

UPDATE: podaję linki do innych fotorelacji z festiwalu:

http://medvedevphoto.livejournal.com/95744.html

http://sova-1304.livejournal.com/15239.html
http://sova-1304.livejournal.com/15564.html

http://usovevg.livejournal.com/905619.html

http://e-polonskiy.livejournal.com/105208.html
http://e-polonskiy.livejournal.com/105251.html
http://e-polonskiy.livejournal.com/105527.html

http://vitaly-gorshkov.livejournal.com/2973.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s