Fotografowie Jeziora Kurylskiego. Vincent Munier

1

Ledwie ogłosiłem czytelnikom, że nad jeziorem zapanowała zima, a już zdążyła wrócić jesień. Z niższych szerokości geograficznych nadciągnął tajfun i zmył śnieg nie tylko na brzegach jeziora, ale także wysoko w górach. Teraz zima będzie musiała zaczynać wszystko do nowa. Wiatr niosący deszcz był tak silny, że zwalał z nóg. Ale moi goście nie pomarkotnieli: Nikołaj Zinowjew przestawił się na fotografowanie myszy, a Siergiej Iwanow tworzył kolejne gastronomiczne arcydzieła. Ja, póki panuje szaruga, opowiem o innych fotografach, z którymi połączyło mnie jezioro.

Vincent Munier to mój przyjaciel z Francji, wychował się w Wogezach. Jest jednym z najbardziej popularnych fotografów w Europie. Vincent nie raz pracował na Kamczatce (w tym także na przylądku Trawianoj) i nawet zrobił album o półwyspie. Zobaczył Jezioro Kurylskie i niedźwiedzie zupełnie inaczej niż zaprezentowani wcześniej Siergiej i Nikołaj.

Wszystkie fotografie zamieszczone w tym poście są autorstwa Vincenta Munier i pochodzą z jego strony.

Strona Vincenta.

2original3original4original5original6original7original8original9original10original11original12original13riginal14original

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s