Złe wieści znad limanu

0018h3w0

Przez ponad tydzień nie przychodziłem pod norę Złodzieja i Złodziejki, ponieważ wokół lisiej siedziby wyrosła wysoka trawa, zza której nie dało się dostrzec i sfotografować zwierząt.

I oto co zdarzyło się podczas mojej nieobecności: niedźwiedź rozkopał kryjówkę lisów. Złodziejka i co najmniej sześć lisiąt zdołały się uratować (nora zaopatrzona była w cztery wyjścia). Lisicę z młodymi znalazłem w zapasowej norze, pół kilometra dalej. Jednakże mimo kilkugodzinnej obserwacji nie udało mi się zobaczyć samego Złodzieja Złodziejewicza i bardzo się o niego martwię.

Obecnie nad limanem zgromadziło się  kilkanaście niedźwiedzi, zwabia je plusk ławic gorbusz. Ale niedźwiedzie mogą jedynie nacieszyć oczy widokiem ryb, na ząb ich nie wezmą — z powodu niezmiernie wysokiego poziomu wód w zatoce. Dlatego też misie zajęły się rozbojem. Ucierpiała nie tylko nora Złodzieja. Niedźwiedź wyłamał okna i drzwi w chatce znajdującej się w pobliżu nory Złodziejewiczów, zerwał ze ścian okładzinę z papy, a wewnątrz urządził pogrom.

Jutro znowu wybieram się nad liman.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s