Złodziej Złodziejewicz

000xaxex

Oto Złodziej Złodziejewicz. Mieszka on w pobliżu Limanu Kronocko-Bogaczewskiego (ros. Кроноцко-Богачевский лиман) — w miejscu wprost wymarzonym dla lisów. Ryby, łabędzie, kaczki, kuliki — te lisie delikatesy są tutaj na wyciągnięcie łapy. Wszystkie lisy Rezerwatu Kronockiego chciałyby mieszkać nad limanem. Ale Złodziej Złodziejewicz im nie pozwala. To lis-dominant, najsilniejszy i najsprytniejszy, to on tu rządzi.

Niekiedy stara się zdominować także człowieka. Mnie nie pozwala mieszkać w chatce nad limanem. O tym, jak to robi, opowiem w oddzielnym poście — jeśli tylko uda mi się uwiecznić na fotografii jego diabelskie czyny.

Byłbym zapomniał! Złodziej Złodziejewicz pozbawił zdolności bojowej grupę operacyjną rezerwatu. „Operacyjni” to elita ochrony rezerwatu. Całymi tygodniami mogą mieszkać w zaspach śnieżnych. Na wątłych łódkach wypływają na ocean podczas sztormu. Łapią w nocy uzbrojone bandy kłusowników. Twardzi faceci. Niedźwiedzie ustępują im drogi, nie chcąc oberwać w zad. Jednak Złodziejowi Złodziejewiczowi nie spodobała się wizyta operacyjnych w chatce nad limanem. W czasie gdy strażnicy przygotowywali obiad, lis wyniósł z chatki w nieznanym kierunku ich goreteksowe obuwie. Każdemu zabrał po jednym bucie, niczego więcej nie wziął. Szukali wszędzie, ale i tak nie znaleźli.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s